Среда, 16.06.2021, 12:23
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Кафедра культурологии и информационной деятельности

Меню сайта
Категории каталога
Статьи [67]
Клуб выпускников [0]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Статьи

НОРМАТИВНО – МЕТОДИЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ ВІДДІЛУ КАДРІВ І СОЦІАЛЬНИХ ПИТАНЬ ПІДПРИЄМСТВА МАРІУПОЛЬСЬКІ МАГІСТРАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ

УДК 651.75(043)                                                                                                     Т.І.Шкурко

НОРМАТИВНО – МЕТОДИЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ ВІДДІЛУ КАДРІВ І СОЦІАЛЬНИХ ПИТАНЬ ПІДПРИЄМСТВА МАРІУПОЛЬСЬКІ МАГІСТРАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ

У сучасному світі однією з необхідних умов функціонування будь-якого підприємства чи організації є налагоджена система документообігу та ефективна організація роботи відділу кадрів і соціальних питань.

Офіційна документація стає і формою, і джерелом управлінської інформації. Тому на сьогоднішній день є досить актуальним питання.

Основу документаційного забезпечення діяльності підприємства становлять організаційні, розпорядчі й довідково-інформаційні документи.

Окрему групу регулювання питань документознавства та діловодства підприємства складають різноманітні типові та примірні інструкції з діловодства конкретних органів законодавчої та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, розроблені на основі «Примірної інструкції з діловодства» та «Інструкції з діловодства за зверненнями громадян».

«Примірна інструкція з діловодства» стосується організації загального діловодства і сфера її застосування обмежується установами, зазначеними у її назві, та організаціями, що знаходяться в їх підпорядкуванні.

Важливе місце в правовій базі діловодства у сфері державного управління посідають також «Інструкція з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації».

Нові підходи до створення організаційно-розпорядчих документів, назв і складу їх реквізитів, оформлення бланків установ зумовили необхідність розроблення національного стандарту на організаційно-розпорядчу документацію.[2]

ДСТУ 2732:2004 розроблено на заміну ДСТУ 2732-94 з майже аналогічною назвою, що був першим державним стандартом України з архівної справи та діловодства. ДСТУ 2732-94 було розроблено на початку 1990-х років і введено в дію з 1 липня 1995 року.

Переважна більшість визначень понять, уміщених у ДСТУ 2732-94, була фактично дослівним перекладом визначень з попередніх загальносоюзних термінологічних стандартів з діловодства й архівної справи.

Важливим є й те, що визначення понять, наведених у ДСТУ 2732:2004, ґрунтуються переважно на традиційному їх розумінні в Україні й виходять тільки з потреб практичної роботи в зазначеній сфері. У стандарті немає термінів, що належать до інших галузей знань.

Цікавим є те, що у стандарті як довідкові подано англійські та російські терміни-відповідники застандартизованих термінів, узяті з міжнародних стандартів та наукової літератури.

У цілому новий термінологічний стандарт з діловодства й архівної справи вийшов досить вдалим, максимально повним і зручним у користуванні. Сподіваємося, він стане у нагоді як документознавцям й архівознавцям, так і працівникам служб діловодства та архівістам-практикам, а також, звісно, усім тим, хто вивчає діловодство й архівну справу чи підвищує свою професійну кваліфікацію у цій сфері діяльності.

Також «Положення про відділ кадрів», «Інструкція про порядок ведення трудових книжок», «Положення про відділ технічного навчання та підготовки кадрів», «Посадова інструкція начальника бюро з підготовки та підвищення кваліфікації фахівців і службовців відділу підготовки кадрів», «Посадова інструкція начальника бюро оформлення та статистики відділу кадрів», «Посадова інструкція начальника бюро по роботі з робочими кадрами відділу кадрів», Закон України «Про оплату праці».[Поточний архів відділу кадрів і соціальних питань підприємства Маріупольські магістральні електромережі]

До методична документації підприємства Маріупольські магістральні електромережі відносяться: це «Практика кадровика», «Довідник кадровика», «Праця і зарплата», «Класифікатор професій», «Довідник кваліфікаційних характеристик працівників», «Діловодство відділу кадрів».

Отже, нормативно-методична база з питань документно – інформаційного забезпечення на підприємстві є досить значною, що доповнює регулювання та функціонування кадрових питань діловодства підприємства Маріупольські магістральні електромережі.

Джерела та література:

  1. Загорецька О.М. Нормативне та науково-методичне забезпечення організації діловодства в Україні у другій половині XX - на початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / О.М. Загорецька; Держ. ком. арх. України. Укр. НДІ арх. справи та документознавства. - К., 2005. - 16 с.//  http://www.lib.ua-ru.net/inode/35987.html
  2. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів: ДСТУ 4163-2003. – К.: Держспоживстандарт України, 2003. – 22с. – (Національний стандарт України).
  3. Записування і відтворення  інформації. Терміни  та  визначення: ДСТУ  2737-94.  –Чинний від 1995-07-01. – К.: Держстандарт  України, 1994.–158 с.
Категория: Статьи | Добавил: Кафедра (07.11.2010)
Просмотров: 5083 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]