Среда, 16.06.2021, 13:09
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Кафедра культурологии и информационной деятельности

Меню сайта
Форма входа
Календарь новостей
«  Февраль 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2018 » Февраль » 17 » Викладач кафедри В’ячеслав Кудлай став учасником 1 Зимової школи Української асоціації дослідників освіти
Викладач кафедри В’ячеслав Кудлай став учасником 1 Зимової школи Української асоціації дослідників освіти
11:37

З 28 січня до 2 лютого 2018 року у м. Трускавці працювала Перша Зимова школи Української асоціації дослідників освіти «Європейські індикатори якості освітніх досліджень». Захід об’єднав 26 молодих науковців із закладів вищої освіти Дрогобича, Кам’янець-Подільського, Києва, Кременчука, Львова, Луцьку, Полтави, Сум, Харкова, Умані та, зокрема, від Маріуполя учасником став співробітник кафедри культурології та інформаційної діяльності Маріупольського державного університету В’ячеслав Кудлай. Учасники Школи зібрались заради формування компетентностей у галузі освіти, підвищення якості освітніх досліджень, вдосконалення можливостей представлення результатів студіювань на європейському та світовому рівні. Навчання проводили авторитетні лектори Світлана Щудло, Оксана Заболотна, Сергій Курбатов, Володимир Сацик, Олена Ковальчук, Ганна Корсун, Олександр Длугопольський, Наталія Горук, Тетяна Лісова, Людмила Загоруйко та Тарас Фініков.

 

Робота Школи була організована Українською асоціацією дослідників освіти в рамках проекту Еразмус+ Європейського Союзу «Європейські індикатори якості освітніх досліджень для розширення можливостей освітян в Україні» спільно з Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка. Школярі з’ясували роль освітніх досліджень у подоланні кризових явищ у сучасному суспільстві, мету освітніх досліджень у контексті особистісного зростання науковця, відповідність міжнародних критеріїв та індикаторів вимірювання якості сліджень до практики вітчизняних видань. Учасники Школи досліджували історію, сучасний стан та перспективи розробки рейтингів університетів (ARWU, QS, Times та вітчизняний Топ-200), що сприяє розумінню особливостей представлення ЗВО на глобальному ринку освітніх послуг. Проведені заняття за актуальними темами, що пов’язані з комерціалізацією вищої освіти та наближенням вітчизняної науково-дослідної роботи до світових стандартів. Отримано цінні рекомендації щодо написання наукових статей у міжнародні видання. Тьютори поділились секретами успішного написання грантових пропозицій. Дискусії точились навколо питань перспективи автономії університетів, використання сучасних програмних продуктів та онлайн-сервісів у наукових дослідженнях, запровадження академічної доброчесності в українських ЗВО з врахуванням найкращих практик європейських університетів. У межах занять Школи увагу приділено особливостям наративних студіювань, відбулось знайомство з результатами першого в Україні дослідження TALIS, розглядалась структура баз даних міжнародних досліджень, окреслено проблеми впровадження локальних систем управління якістю освітніх послуг в українських університетах. Завершальними у роботі І Зимової школи УАДО стали лекції з огляду баз даних міжнародних досліджень та вивчення міжнародних наукометричних баз даних. Отримано корисні рекомендації щодо відсіювання «небезпечних» видань.

Отриманий досвід стане об’єктом міжкафедрального методичного семінару історичного факультету МДУ на тему «Якість освітніх досліджень в Україні та представлення результатів наукових студіювань у міжнародних наукометричних базах даних: досвід УАДО» (доповідач В’ячеслав Кудлай), що відбудеться 27.02.2018 о 14:20 в ауд. 109 корпусу історичного факультету.

Просмотров: 835 | Добавил: Кафедра | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]