Понедельник, 14.10.2019, 00:17
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Кафедра культурологии и информационной деятельности

Меню сайта
Форма входа
Календарь новостей
«  Ноябрь 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2017 » Ноябрь » 21 » Міжнародна науково-практична конференція «Інформація та культура в забезпеченні сталого розвитку людства»
Міжнародна науково-практична конференція «Інформація та культура в забезпеченні сталого розвитку людства»
15:45

15.11.2017 у Маріупольському державному університеті пройшла щорічна Міжнародна науково-практична конференція «Інформація та культура в забезпеченні сталого розвитку людства», яка відбулась у новому форматі, поєднуючи традиційне та Інтернет спілкування. Ії робота припадає на листопад, місяць упродовж якого в Європі під егідою європейської комісії проводяться громадські заходи, спрямовані на підтримку, збереження та покращення навколишнього середовища (The European Week for Waste Reduction).

Організатором заходу виступила кафедра культурології та інформаційної діяльності МДУ, що здійснює підготовку студентів у галузі знань 02 «Культура і мистецтво» за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Документознавство та інформаційна діяльність» та 03 «Гуманітарні науки» за спеціальністю «Культурологія».

Забезпечення цілей сталого розвитку є актуальним завданням українського суспільства, що вимагає збалансованості між потребами людини в ресурсах та їх використанням.

Актуальні аспекти інформації та культури, як чинників забезпечення сталого розвитку людства, стали об’єктом обговорення за шістьома напрямами роботи конференції:

  • культура сталого розвитку: світоглядні орієнтації, освіта, влада, самоврядування;
  • інституційний потенціал сталого розвитку бібліотек в Україні;
  • гендерні відмінності сучасного соціуму;
  • сталий розвиток культури управління в Україні: історія, традиції, сучасність;
  • креативні практики та сталий розвиток культурно-мистецького та медійного середовища;
  • моделі відкритості та взаємовпливів соціокультурного середовища: реформація, модернізація, глобалізація.

У конференції взяли участь 1 академік, 6 докторів та 25 кандидатів наук, 4 докторанта, понад 78 викладачів та студентів вищих навчальних закладів, співробітників науково-дослідних центрів і працівників державних структур, закладів освіти і установ з Києва, Маріуполя, Харкова, Чернівців, Вінниці та інших міст України. Значний суспільний і науковий інтерес до проблем, які розглядалися на конференції, підтверджує участь у форумі освітян, вчених, громадських активістів та науковців з Великобританії, Нідерландів, Польщі, Казахстану.

Учасників конференції привітали: перший проректор МДУ, доктор економічних наук, професор О.В. Булатова, декан історичного факультету МДУ, доктор історичних наук, професор В.Ф. Лисак.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: Курбатов С. В., доктор філософських наук, професор завідувач відділом лідерства та інституціонального розвитку Інституту вищої освіти НАПН України та афілійований науковий співробітник Центру російських та євразійських досліджень Університету Уппсала, Швеція; Малгожата Зубер, координатор проектів для людей з вадами зору в Україні Fundacja Ari Aria (Польща); Антуан Копен тренер із бізнес-комунікацій, Нідерланди; Ленцов І. А., кандидат технічних наук, доцент, проректор з наукової роботи ДВНЗ «ПГТУ»; Батичко Г. І., кандидат наук з мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ, м. Маріуполь; Янковський С. В., кандидат філософських наук, доцент кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ, м. Маріуполь.

На засіданнях секцій було заслухано понад 90 доповідей, під час обговорення яких всебічно аналізувалися актуальні проблеми розвитку інформації та культури в забезпеченні сталого розвитку суспільства. В межах конференції проведено конкурс на кращу доповідь серед молодих науковців.

За результатами роботи конференції буде видано збірник матеріалів, до якого увійдуть тези доповідей учасників. Найбільш цікаві доповіді молодих науковців були відзначені дипломами оргкомітету:

1. секція «Культура сталого розвитку: світоглядні орієнтації, освіта, влада, самоврядування»

диплом І ст. – Гребініченко О. Р. бакалавр, АМІ Національного університету «Одеська морська академія», м. Маріуполь.

диплом ІІ ст. – Каракай І. В., бакалавр, МДУ

2. секція «Інституційний потенціал сталого розвитку бібліотек в Україні»

серед бакалаврів нагороджені:

диплом І ст. – Плохотіна Д. А. МДУ

диплом ІІ ст. – Сивак Д. С., Приазовський державний університет, м. Маріуполь

диплом ІІІ ст. – Білоусова В. Д., МДУ

грамота – Шейбут В. С., МДУ

серед магістрів нагороджені:

диплом І ст. – Дейниченко О. В., МДУ

диплом ІІ ст. – Охріменко О. В., МДУ

диплом ІІІ ст. – Назар’єва С. В., МДУ

грамота – Акульшина А. В., Дьячкова М. А. МДУ

3. секція «Сталий розвиток культури управління в Україні: історія, традиції, сучасність»

диплом І ст. – Мирошник В. І., бакалавр, МДУ

диплом ІІ ст. – Іванова Д. М., бакалавр, МДУ

диплом ІІІ ст. – Білоусова В. Д., бакалавр, МДУ

грамота – Станецька Ю. О.,бакалавр, МДУ

4. секція «Креативні практики та сталий розвиток культурно-мистецького та медійного середовища» – диплом І ст. – Плохотіна Д. А., бакалавр, МДУ

5. секція «Гендерні відмінності сучасного соціуму»

диплом І ст. – Алфьоров А. Д, магістр, Маріупольський державний університет, м. Маріуполь

грамота – Лінська Н. М., Мацегора К. С. бакалаври, МДУ

6. секція «Моделі відкритості та взаємовпливів соціокультурного середовища: реформація, модернізація, глобалізація»:

диплом І ст. – Ребро Д. Л., магістр МДУ

диплом ІІ ст. – Пандазі А. В., бакалавр, МДУ

диплом ІІІ ст. – Понуровський С. В., бакалавр, АМІ Національного університету «Одеська морська академія», м. Маріуполь.

Сертифікати за участь у роботі конференції отримали – Іващенко В. Ю., кандидат технічних наук, доцент, Приазовський державний технічний університет, м. Маріуполь; Глазкова Т. В., викладач, маріупольська музична школа № 2, м. Маріуполь; Губенко А. Д., викладач, маріупольська музична школа № 1, м. Маріуполь; Малаєва Т. М., викладач, концертмейстер, Маріупольський коледж мистецтв, Мангушська школа мистецтв, м. Маріуполь.

Міжнародна науково-практична конференція «Інформація та культура в забезпеченні сталого розвитку людства» сприятиме впровадженню стандартів сталого розвитку суспільства як в Україні, так і в регіоні.

Просмотров: 498 | Добавил: straton | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]