Среда, 22.05.2019, 13:39
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Кафедра культурологии и информационной деятельности

Меню сайта
Форма входа
Календарь новостей
«  Октябрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2015 » Октябрь » 21 » Круглий стіл до 100-річчя від дня народження видатного українського археолога, історика і краєзнавця, доктора історичних наук І.К.Свєшнікова
Круглий стіл до 100-річчя від дня народження видатного українського археолога, історика і краєзнавця, доктора історичних наук І.К.Свєшнікова
12:05

Круглий стіл, присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського археолога, історика і краєзнавця, доктора історичних наук Ігоря Кириловича Свєшнікова

19 жовтня 2015 р. минуло сто років від дня народження видатного українського вченого – археолога, історика, краєзнавця, доктора історичних наук Ігоря Кириловича Свєшнікова (1915-1995). Близько 200 опублікованих наукових праць І.К. Свєшнікова складають його наукові студії з проблем первісної та давньоруської археології, середньовічної історії України, краєзнавства і музеєзнавства.

Багаторічні фундаментальні розкопки пам’яток різних хронологічних періодів вітчизняної археології проводились Ігорем Кириловичем паралельно з дослідженням поля Берестецької битви 1651 року, що увійшла в історію України як визначна подія Національно-визвольної війни 1648-1658 років.

Роботи археологічних експедицій Рівненського обласного краєзнавчого музею, а потім Державного (з 2008 – Національного) історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» під керівництвом І.К. Свєшнікова з 1970 до 1991 років були першою в Україні блискучою практикою дослідити археологічними методами територію масштабної середньовічної битви.

Поруч із здобутками Ігоря Кириловича Свєшнікова як вченого-археолога заслуговує на увагу його діяльність у краєзнавчому русі в Україні. Краєзнавчі студії присутні на усіх етапах його наукової творчості і громадської діяльності.

17 червня 2015 року Верховна Рада України прийняла Постанову № 536-VIII «Про відзначення 100-річчя від дня народження Ігоря Свєшнікова».

З нагоди ювілею видатного вченого 19 жовтня 2015 р. на історичному факультеті Маріупольського державного університету з ініціативи кафедри культурології та інформаційної діяльності відбулося засідання круглого столу, в якому взяли участь викладачі і студенти вузу, наукові працівники Маріупольського краєзнавчого музею, учні загальноосвітніх шкіл і журналісти Маріуполя.

Учасників круглого столу привітали: декан історичного факультету, доктор історичних наук, професор Лисак Вікторія Феофанівна і завідувач кафедри історичних дисциплін, доктор історичних наук, професор Романцов Володимир Миколайович.

У режимі Online директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Булига Олександр Сергійович виголосив вітання учасникам круглого столу від оргкомітету Наукової конференції та урочистих заходів у Рівненській області, присвячених ювілею І.К. Свєшнікова.

Багато цікавого і повчального з тернистого життя і наукової спадщини вченого учасники круглого столу дізналися з тематичних повідомлень, з якими виступили:

- Батичко Галина Іванівна, кандидат з мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри культурології та інформаційної діяльності: «І.К. Свєшніков – вчений Божою милістю»;

- Нікольченко Юзеф Мойсейович, доцент кафедри культурології та інформаційної діяльності, заслужений працівник культури України: «Штрихи до біографії І.К. Свєшнікова»;

- Забавін Вячеслав Олегович, старший викладач кафедри історичних дисциплін: «Бронзовий вік України в археологічній практиці І.К. Свєшнікова»;

- Кучугура Лідія Іванівна, завідувач відділу історії краю з давніх часів до 1917 року Маріупольського краєзнавчого музею: «І.К. Свєшніков – дослідник козацьких старожитностей»;

- Рябуха Юрій Валерійович, кандидат історичних наук, доцент кафедри культурології та інформаційної діяльності: «Битва під Берестечком у дослідженнях І.К. Свєшнікова»;

- Горб Євген Сергійович здобувач кафедри всесвітньої історії Донецького національного університету: «Дослідження Берестецької битви археологічними методами у сфері наукових інтересів І.К. Свєшнікова».

Учасники круглого столу ознайомилися з фрагментами документального фільму рівненського журналіста Бухала Олексія Гурійовича «Так було», присвяченого І.К. Свєшнікову як блискучому досліднику історико-культурної спадщини українського козацтва.

Для учасників круглого столу була підготовлена книжкова виставка з унікальним науковим доробком вченого та науковими і науково–популярними виданнями про його життя і творчу діяльність.

 

 

Просмотров: 432 | Добавил: straton | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]