Понедельник, 14.10.2019, 00:13
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Кафедра культурологии и информационной деятельности

Меню сайта
Форма входа
Календарь новостей
«  Октябрь 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2011 » Октябрь » 29 » Підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених і студентів «Проблеми формування інформаційної культури особистості»
Підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених і студентів «Проблеми формування інформаційної культури особистості»
12:54

Підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених і студентів «Проблеми формування інформаційної культури особистості»

28 жовтня 2011 року у Маріупольському державному університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених і студентів «Проблеми формування інформаційної культури особистості». Її ініціатором та організатором виступила кафедра культурології та інформаційної діяльності МДУ, яка здійснює підготовку бакалаврів, спеціалістів та магістрів інформаційно-документознавчого напряму.

Увага до заявленої проблеми в сучасному світі не випадкова. Процес становлення інформаційного суспільства супроводжується формуванням нового типу особистості, самореалізація якої неможлива поза інформаційною культурою. Під інформаційною культурою в даному випадку мається на увазі не тільки наявність технологічних навичок, які відповідають сучасному стану інформаційних технологій, а, в першу чергу, розуміння важливості усвідомленого ставлення до інформації, як одного з потужних засобів впливу на громадську свідомість. На порядку денному тепер стоїть питання про те, як використовувати цей потужний механізм у процесі формування нового типу суспільної свідомості. Цю непросту задачу слід вирішувати молодому поколінню, а саме студентству інформаційно-документознавчих напрямів підготовки.

Тема конференції викликала неабияку зацікавленість серед викладачів, аспірантів, студентів провідних вищих навчальних закладів Києва, Харкова, Донецька, Луганська та Маріуполя. У роботі конференції взяли участь більш, ніж 80 науковців та студентів. На засіданнях секцій обговорювалися і аналізувалися актуальні проблеми інформаційної культури особистості в сучасному суспільстві. До конференції був виданий збірник тез доповідей, у якому розміщено понад 75 публікацій її учасників.

На пленарному засіданні виступили з доповідями та взяли участь в обговоренні науковців і фахівців-практиків. Було закцентовано увагу на важливості наукового заходу як можливості для молодих вчених і студентства об’єднати зусилля у наукових пошуках щодо вирішення актуальних питань інформатизації українського суспільства.

Тематика конференції окреслена п’ятьма основними тематичними напрямами:

1.    Особистість в умовах становлення інформаційного суспільства;

2.    Інформатизація як чинник соціалізації молоді;

3.    Документно-інформаційне забезпечення діяльності установи в умовах інформатизації;

4.    Університет як комунікативна модель інформаційної епохи;

5.    Історична динаміка інформаційно-культурного простору.

Робота конференції була оживленою, доповіді викликали множину цікавих питань та дискусій. Студенти отримали можливість провести апробацію своїх кваліфікаційних робіт, почути нові думки, рекомендації від досвідчених науковців, що стало поштовхом до нових ідей у подальшій науковій роботі. Конференція пройшла в теплій, дружній атмосфері обміну досвідом, а найбільш цікаві доповіді були нагороджені грамотами.

Результати роботи конференції позитивно вплинули на пошук нових прогресивних напрямів інформаційно-аналітичної діяльності, широких шляхів для просування інформаційних технологій в українському суспільстві. У доповідях прозвучали не тільки проблеми інформаційної культури особистості, а й шляхи вирішення проблем, а також були поставлені нові питання для подальшого дослідження.

Зважаючи на надзвичайну важливість проблеми формування інформаційної культури особистості конференція прийняла рішення щодо подальшої активної розробки проблематики, проведення у рамках конференції на базі кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ круглого столу з актуальних проблем формування інформаційної культури в українському суспільстві. З метою вирішення актуальних питань, пов’язаних з підготовкою фахівців інформаційної галузі вирішено використовувати різноманітні форми наукової діяльності із залученням для цього провідних вчених України.

Просмотров: 1198 | Добавил: Кафедра | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]